Maoistowski Projekt Dokumentacyjny

Maoistowski Projekt Dokumentacyjny to inicjatywa Organizacji Czerwonej Gwardii majaca na celu zdigitalizowanie i udostępnienie jak najszerszej liczbie osób dzieł twórców marksizmu, przede wszystkim dzieł Marksa, Engelsa, Lenina, Stalina, Mao, Lin Biao, Bandy Czworga, MIM i LLCO.

Program maksimum MPD zakłada zdigitalizowanie wszystkich dzieł Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina i Mao dostępnych w języku polskim, oraz przetłumaczenie dzieł Mao, które nie są jeszcze dostępne w naszym języku ze względu na poparcie przez Polskę ZSRR w sporze radziecko-chińskim.

Zdajemy sobie sprawę, że sprawę, że jest to przedsięwzięcie które zakłada tytaniczną pracę i że bez pomocy z zewnątrz praca ta przybierze praktycznie charakter syzyfowy. Dlatego uznajemy Maoistowski Projekt Dokumentacyjny za inicjatywę otwartą i jednolitofrontową. Przyjmiemy każdą pomoc, nawet z kręgów niechętnych maoizmowi. Nie będziemy nikogo zmuszać do pracy przy dziełach Stalina i Mao, skoro tyle dzieł Marksa, Engelsa, Lenina czeka na digitalizację. Nie zamierzamy się też ograniczać do głównej linii Marksa-Engelsa-Lenina-Stalina-Mao. Jesteśmy otwarci na prace wszystkich rewolucjonistów, jednak bezwzględne pierwszeństwo mają ci, którzy popchnęli rewolucyjną naukę do przodu.

Zapraszamy do współpracy nie tylko pojedynczych woluntariuszy, ale także całe organizacje. Możemy zjednoczyć się i stworzyć potężną bibliotekę marksistowską w Polskim internecie, albo pracować w sposób nieskoordynowany i anarchistyczny, niwecząc tym samym jakiekolwiek nadzieje na powszechny dostęp do nauki marksistowskiej.

Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do zgłoszenia swoich propozycji na adres e-mail maopd@wp.pl

Niech żyje rewolucyjna nauka!

Kolektyw MPD

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s